2021’de Daha Fazla (Gerçek!) Instagram Takipçisi Elde Etmenin 15 Yolu

Instagram, çocuklar için eğlenceli bir uygulama olarak ilk izlenimini hızla aştı ve bireyler ve markalar için ciddi bir içerik pazarlama, satış , ağ oluşturma ve kitle oluşturma aracı haline geldi . Aylık 200 milyondan fazla aktif üyesiyle 60 milyon resim ve günde 1,6 milyar beğeni paylaşan, gezegendeki en popüler sosyal ağ sitelerinden biridir.

Ne kadar harika? Çoğu sosyal ağdaki markalar için etkileşim oranları %0,1’den azdır, ancak Instagram hepsini havaya uçurur. Ortalama Instagram nişan bir de markalar için oran 2014 Forrester çalışmada bir destan oldu Facebook’ta daha 58 kat daha yüksek .

instagram vs facebook etkileşimi, Böyle sayılarla tartışamazsınız. Ama bu sadece ortalama. Ve ben çevrimiçi pazarlamanın tüm yöntemlerini savunduğumdan, ortalama olmak istemezsiniz! Bu bir rüya ya da hedef değil.

Elbette, Facebook’tan 58 kat daha fazla etkileşim kulağa harika geliyor, ancak Instagram’da bundan çok daha iyisini yapabilirsiniz. İster büyük bir marka olun, ister sadece Instagram’da nasıl ünlü olunacağını merak edin, ortalama için çabalamanızı istemiyorum; Yıldızlara ulaşmanı ve Instagram tek boynuzlu at olmanı istiyorum. Dijital tek boynuzlu at, büyüklük sıralarında diğerlerinden daha iyi performans gösteren büyülü, nadir yaratıktır.

Ve bunu, bu on bir şaşırtıcı Instagram hack’ini sosyal stratejinize dahil ederek başaracaksınız . Instagram altyazılarınız , hashtag’leriniz, profiliniz ve daha fazlası için bu dikkat çekici fikirlere göz atın ve daha fazla takipçi ve çok daha fazla görünürlük ve katılım elde etmek için Instagram’da ne yayınlayacağınızı görün.

1. Markalı bir hashtag oluşturun

Özel, özel veya markalı bir hashtag, esasen en iyi içeriğinizden oluşan bir koleksiyon oluşturmanıza olanak tanır. Potansiyel bir takipçi sizi yüksek düzeyde hedeflenmiş başka bir etiket aracılığıyla bulduğunda, en iyi gönderilerinizi gördükten sonra takip etme olasılığı daha yüksektir.

Instagram pazarlama kampanyalarınızın her biri için markalı bir etiket oluşturmayı da düşünebilirsiniz . Bazı durumlarda, bu daha iyi bir seçenektir, çünkü genellikle şirketinizin adı gibi işletmenize özgü bir şey kullanmaktan daha az promosyon niteliğindedir. Buna karşılık, kampanya hashtagleri genellikle takipçiler tarafından kullanılır ve bu da daha sonra bağlantılarının dikkatini çeker. Aynı ilgi alanlarına sahiplerse, onlar da sizi takip etmeye başlayabilirler.

2. Özel hashtag’inizi çapraz tanıtın.

Şirketiniz için bir #joesgarage hashtag’i oluşturmanız güzel, ancak bunu sizinle ilgili içerik paylaşmak için kullanmayı kim bilebilir? Profilinizde olduğundan emin olun, ancak oyunu çevrimdışına alın ve makbuzlarınıza, basılı reklamlara, mağazanızdaki tabelalara ve ilgili etkinliklere yazdırın.

Instagram’da ünlü Project Runway reklam panosu olmak için 11 tüyo
Radyo ve televizyondaysanız, insanları hashtaginizi kullanmaya yönlendirin. Diğer sosyal profillerinizde, web sitenizde ve e-posta patlamalarınızda listelendiğinden emin olarak çevrimiçi ve çevrimdışı kampanyaları entegre edin. İnsanların onu bulacağını umma.

3. Sektöre özel hashtag’ler kullanın

Bir teklif yaptığın şeyle ilgilenen takipçiler istiyorsun. Öncelikle sektörünüze özel olmayan terimler kullanmak çok az takipçi kazanmanıza neden olur. Hal böyle olunca, gönderilerinizde hedef kitlenizin özellikle göz atacağı hashtag’ler kullanmalısınız .

Ne kadar spesifik olursanız, çektiğiniz insanlarla o kadar çok ilgilenirsiniz ve onların takipçi olma şansları o kadar yüksek olur. Ek olarak, daha kesin etiketler kullanmak, hedeflediğiniz aynı kişilerin takibi için rekabet eden rakiplerin sayısını azaltacaktır. Sonuç olarak, hesaplarınızı bulmak ve dolayısıyla takip etmek daha kolay olacaktır.

4. Sıkıcı olmayın.

Instagram altyazı fikirleri söz konusu olduğunda , tek kelimelik, bariz hashtag’lerin ötesine bakmanız gerekir . Elbette, bunları da kullanmak istersiniz, ancak bunları karıştırın ve hikayenizin bir kısmını anlatmak için hashtag’leri kullanın. Komik, ironik veya aşırı olun – sadece SIKICI olmayın. Ortak çalışma alanı şirketi WeWork bu konuda harika ve Instagram içeriğinin eğlenceli bir karışımını da içeriyor.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş