Aramalarda görünmek için anahtar kelimeler kullanın(İNSTAGRAM)

Aramalarda görünmek için anahtar kelimeler kullanın

İnsanlar seni Instagram’da takip edebilmeden önce seni bulmalılar. Instagram’daki pek çok metin aranabilir değil. Aslında, Instagram’da arama sonuçlarına yalnızca iki alan katkıda bulunur: ad ve kullanıcı adı.Kullanıcı adınız Instagram tanıtıcınızdır. Diğer sosyal ağlarda kullandığınız tanıtıcıyla tutarlı hale getirmek iyi bir fikirdir, çünkü bu aynı zamanda insanların sizi bulmasını da kolaylaştırır. Marka adınızı veya insanların markanızı ararken büyük olasılıkla kullanacağı adınızın bir varyasyonunu kullanın.

Adınız 30 karaktere kadar istediğiniz herhangi bir şey olabilir. Anahtar kelime doldurma hiçbir zaman iyi bir fikir değildir, ancak aramaya dayalı olarak keşfedilebilirliği iyileştirmek için en alakalı anahtar kelimenizi ad alanına eklemek faydalı olabilir.Örneğin, seyahat yazarı Claudia Laroye ( @thetravellingmom ) Instagram adına “seyahat yazarı” anahtar kelimesini ekleyerek genel olarak seyahat içeriği arayanlar ve özellikle seyahat yazarları tarafından keşfedilme şansını artırıyor .

Gezgin Anne Instagram adı anahtar kelimesi.Kaynak: Instagram’da @thetravellingmom

1.Yeni kullanıcılara ulaşmak için ilgili hashtag’leri kullanın

Az önce Instagram gönderilerinizin metninin aranamaz olduğunu söyledik. Ancak hashtag’ler Instagram aramalarında görünüyor. Bu, hashtag’leri düşünceli bir şekilde kullanmanın Instagram’da ücretsiz olarak takipçi kazanmanın iyi bir yolu olabileceği anlamına gelir .

Alakalı hashtag’leri dahil etmek, insanların bir aramadan sonra veya başka bir ilgili gönderiden bir hashtag’i tıkladıktan sonra içeriğinizi bulmasına yardımcı olabilir. Instagram kullanıcıları da hashtag’leri takip edebilir, böylece hashtag’li içeriğiniz henüz hesabınızı takip etmeyen kişilerin yayınlarında görünebilir.

Bir Instagram gönderisine 30’a kadar hashtag ekleyebilirsiniz, ancak hashtag’ler genellikle nicelikten çok kaliteye göre daha etkilidir. Belirli hesabınız için kaç hashtag’in en iyi sonucu verdiğini öğrenmek için biraz deneme yapın.

#likeforlike, #tagsforlikes veya #followme gibi hashtag hilelerinden kaçının. Bunlar size takipçilerde geçici bir destek sağlayabilir. Ancak büyük olasılıkla botlar veya yalnızca geri izlenmekle ilgilenen insanlar olacaklar. Ve bu, Instagram’da anlamlı, ilgili bir kitle oluşturmanıza yardımcı olmaz.

Bunun yerine, stilist Dee Campling’in bu #wfh çekiminde yaptığı gibi, fotoğrafınıza, ürününüze veya işletmenize özel, yüksek düzeyde hedeflenmiş hashtag’ler kullanmaya odaklanın .

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş