İnstagram takipçi satın alırken dikkat edin (AÇIKLAMALI)

Instagram Botları

Instagram botları her yerdedir – bugün muhtemelen birkaç tanesine tek başına rastladınız. Bot oluşturma sürecini o kadar iyi otomatikleştiren şirketler var ki daha sonra bu botları takipçi olarak satabilirler. Bazı durumlarda, botlar çalıntı görüntüleri ve isimleri kullanarak gerçek bir kişinin kimliğini bile alabilir .

Hizmete bağlı olarak, bu sahte hesaplar organik görünebilir, içeriği paylaşmak ve beğenmek için otomasyonla çalışır. Hatta bazıları içerik üretmek için programlanabilir. Ancak, gerçek insanlar olmadıkları için organik görünümlü bir takipçi/takipçi oranlarına sahip olmayacaklardır. Sonuç olarak, ürettikleri katılımın çok az etkisi olacaktır.

İçeriğinizle etkileşime geçecek gerçek takipçiler olmadan, gönderileriniz asıl olarak gerçek olmayan hedef kitleniz dışında herkesten gizlenir. Ayrıca, bot takipçileriniz gerçek hayatta arkadaşlarınızla veya ailenizle markanız hakkında konuşmayacaktır, çünkü, şey… onlar gerçek hayatta yoklar (alınmayın, botlar).

Etkin Olmayan Hesaplar

Ancak, tüm sahte takipçiler bot değildir. Gerçek hesap olan takipçiler satan bazı şirketler var.Bu durumda, hesaplar ya tek amacı karşılığında takip edilmek olan kullanıcılar tarafından yönetildikleri için ya da yalnızca bu hizmeti sunmak için oluşturulur. Ve bu takipçiler erken katılım gösterebilse de, hesapları hareketsiz kaldığında nihayetinde Instagram hesabınızın performans metriklerini tüketeceklerdir.

Sonuçta, hesapları yalnızca sponsorluk taleplerini yerine getirmek amacıyla oluşturulmuşsa, hesabın arkasındaki gerçek kişinin haber akışına odaklanmak, içerikle etkileşim kurmak veya reklamı yapılan mal ve hizmetleri satın almak için çok az nedeni vardır.Bu etkileşim olmadan, takipçi sayılarınız, organik takipçilerin getireceği değerin hiçbiri ile şişirilmez.

Doğrudan takipçi satın almanın yanı sıra, tercihlerinize (konum, hashtag kullanımı, hesap türü ve cinsiyet) göre sizin adınıza diğer hesapları stratejik olarak takip etmek için hizmetler de ödeyebilirsiniz. İdeal olarak, takip edilen hesaplar daha sonra sizi takip edecektir.

Bu seçenekle, takipçilerinizin gerçek kişiler olma olasılığı daha yüksektir, ancak etkileşim yine de olası değildir. Bu hesapların sizi takip edeceğini bile garanti edemediğiniz için riskli bir yatırımdır. Çoğu hesap sizi takip etmeyecek ve takip etseler bile muhtemelen uzun vadeli, sadık veya aktif takipçiler olmayacaklardır.

Instagram takipçi satın almalı mısınız?

Instagram takipçileri satın almak iyi bir fikir değil. Satın alınan takipçiler muhtemelen botlar veya etkin olmayan hesaplardır, bu nedenle gönderilerinizle etkileşime geçmezler. Bu, gönderilerinizin Keşfetme Sayfalarında veya gerçek hedef kitlenizin haber akışlarında görünmeyeceği anlamına gelir. Ayrıca metrikleri ölçmeyi de zorlaştıracaktır.

Zamanla azalan erken katılım elde edeceksiniz.

Satın alınan Instagram takipçileri de profilinizin içeriğine uzun vadeli bir değer sağlamaz. Satın aldığınız takipçiler, onları bir takipçi olarak edinmeniz için size erken görüntüleme, beğeni ve yorum verebilir, ancak şimdi size gösterdikleri ilgi daha sonra orada olmayacak – Instagram hesabınızın nasıl performans gösterdiğini bildirmeye başladığınızda.

Ve sizinle iletişim kurmayan 10.000 takipçi gerçekten ne kadar yardımcı oluyor? Etkileşim, Instagram algoritmasının gönderileri kullanıcılara nasıl gösterdiğinin anahtarıdır . Beğeniler veya yorumlar olmadan, gönderiniz büyük olasılıkla hedef kitlenizin haber beslemelerinde görünmez ve ayrıca Keşfet Sayfalarında görünmez.

Güvenilirliğinizi zedeleyebilirsiniz.

Çok sayıda takipçiye sahip olmak, kullanıcıları organik olarak sizi takip etmeye ikna edebilir, ancak bu bir garanti değildir.

Riskleri unutmayın: Bu takipçiler muhtemelen bir gönderiyi asla beğenmez veya yorum yapmaz ve bir sürü sahte takipçiyle yakalanırsanız, gerçek hedef kitleniz nezdinde güvenilirliğinizi mahvedebilirsiniz.

Kullanıcılar, gönderilerinizde çok fazla etkileşim olmadığını fark edebilir ve bu da onları sizi takip etmekten caydırabilir. 10.000 takipçiniz varsa ancak gönderi başına yalnızca dört beğeniniz varsa, insanların bir şeyler olduğunu anlamaları uzun sürmez.

Bunu şu şekilde düşünün: “sadık izleyicilerinin” çoğunun etkin olmayan hesaplar veya botlar olduğunu görseydiniz, bir hesabı takip etmeye devam eder miydiniz? Sanırım değil. Aldatıcı görünebilir ve markanın yalnızca iyi içerikle gerçek takipçiler elde edemeyeceğine inanmanıza neden olabilir.

Satın alınan Instagram takipçileri, performans ölçümlerinizi bozabilir.

Bu kitlenin yüksek bir yüzdesi gerçek değilse, hedef kitlenizin markanızla ne kadar iyi bağlantı kurduğunu ölçmek neredeyse imkansızdır. Bu botlar ve etkin olmayan hesaplar oranı çarpıtırsa, gerçek kitlenizle iyi sonuç veren gönderileri nasıl ölçeceksiniz?

Gönderilerinizin ne kadar iyi gittiğini veya gerçek kitlenizin ne düşündüğünü bilmiyorsanız, Instagram takipçilerinizi asla gerçek müşterilere dönüştüremezsiniz. Ve mesele bu değil mi?

Nihayetinde Instagram takipçileri için ödeme yaparsanız, kaliteli, gerçek hayattaki takipçiler için ödeme yapmazsınız. Boş bir numara için ödeme yapıyorsunuz. Instagram’ın algoritması büyük ölçüde takipçilere değil etkileşime bağlı olduğundan, takipçi satın almak uzun vadeli bir çözüm değil. Aslında tam olarak bir çözüm değil.

Takipçi satın almaya adadığınız zaman, enerji ve parayı ayırın ve bunun yerine gerçek bir izleyici kitlesiyle gerçek ilişkiler kurmaya odaklanın. İçeriğiniz ilgi çekici ve özgün ise, sadık takipçileriniz kelimeyi yayacak ve herhangi bir rüşvete ihtiyaç duymadan markanızla etkileşim kuracaktır.

Instagram, sahte takipçileri tanımlar ve temizler.

Son zamanlarda Instagram, orijinal olmayan hesapları belirlemek ve platformundan kaldırmak için kullanım şartlarını güncelledi. Instagram, hesapların hedef kitlesini yapay olarak büyütmek için tasarlanmış üçüncü taraf uygulamalardaki tüm beğenileri, takipleri veya yorumları kaldırıyor. Takipçi satın alarak Instagram’ın topluluk kurallarını ihlal etmiş olursunuz ve bu, Instagram moderatörlerinin tepkisini tetikleyebilir.

Instagram, sitesinde gerçek etkileşimleri sürdürmek, gerçek hesapları ve deneyimleri korumak istiyor. Sahte veya satın alınmış etkinlik bu görevi ihlal eder ve sonuçlara yol açabilir, bu nedenle kitlenizi organik olarak büyütmek daha iyidir.

 

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş

Sonraki konu »