İnstagramda görünür olmak için öneriler(GERÇEK)

Popüler hashtag’lerin stratejinizin büyük kısmını oluşturmaması gerektiğini unutmayın. Daha genel bir kitleyi cezbederler, ancak sosyal medya pazarlama başarınızda haklı bir yere sahiptirler , çünkü maruz kalmanızı artırabilir ve katılım sağlayabilir, muhtemelen size yeni takipçiler sevdirebilirler. Özel ve genel hashtag’ler söz konusu olduğunda , Instagram kadar büyük ve gürültülü bir ağda büyüme elde etmek için her ikisine de ihtiyacınız var .

7. Biyo URL’nizden en iyi şekilde yararlanın.

Bu, Instagram profilinizin en önemli gayrimenkulüdür… Biyografinizin şimdi ve sonsuza dek yalnızca web sitenizin ana sayfasına bağlanmasını gerçekten istiyor musunuz? Esnemek. En az iki haftada bir değiştirin ve en yeni veya en popüler içeriğinize trafik çekmek için biyografinizdeki bu tıklanabilir bağlantıyı kullanın.

8. Altyazılarınızla açıklayıcı olun.

Bir resim bin kelimeye bedeldir, ancak kelimeleri tamamen atlayamazsınız. National Geographic, etkileşim ve paylaşım oluşturmak için Instagram fotoğraflarının yanında hikaye anlatımını kullanmakta harika . Geleneksel medya markaları uçar gibi düşerken, NatGeo dijitalde başarılı oldu ve 50 milyondan fazla takipçisiyle Instagram’ın en iyi markalarından biri haline geldi .

Daha fazlasını elde etmenin 11 yolu instagram-followers-national-coğrafi-instagram
Buraya eklediğim diğer Instagram tüyoları gibi, bu da zaman içinde stratejiniz üzerinde çalışmak isteyeceğiniz bir şey, bu yüzden ilk başta garip geliyorsa endişelenmeyin. Markanızın Instagram sesini buldukça yazılarınız gelişecektir .

9. Etkileyici pazarlamaya katılın.

Alanınızda influencer olarak tanımladığınız her bir kişinin (diğer adıyla karşınıza çıkmak istediğiniz kişileri etkileyen kişi) profillerini ziyaret edin ve her yeni içerik paylaştıklarında haberdar olmak için “Mesaj Bildirimlerini Açın”. Daha sonra onlarla düzenli olarak etkileşime girebilir ve en sevdikleri kişi veya markalardan biri olabilirsiniz.

10. İstenmeyen etiketlenmiş fotoğraflarınızı profilinizden kaldırın.

Instagram profilinizde yalnızca siz veya markanız hakkında kullanıcı tarafından oluşturulan en iyi içeriği öne çıkarmak istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz. Artık, “Etiketleri Düzenle”yi seçip, kaldırmak istediklerinizi seçip “Profilden Gizle”yi seçerek (onaylamanız gerekebilir) etiketlenen fotoğrafları siteden tamamen kaldıramazsınız. Bu hile yapar.

11. İçerik profilinizde görünmeden önce fotoğraf etiketlerini onaylayın.

Profilinizde hangi etiketli fotoğrafların görüneceği konusunda size daha fazla kontrol vermekten bahsetmişken, Instagram ayarınızı değiştirerek etiketlenen fotoğrafların siz onaylamadığınız sürece gösterilmemesini sağlayabilirsiniz. Bunu “Seçenekler”, “Fotoğraflarınız” ve “Manuel Olarak Ekle” altında bulabilirsiniz.

Instagram’da ünlü olmak için 11 hile manuel olarak fotoğraf ekleyin,Herhangi bir şirketin bunu yapmak istememesi için bir neden düşünmeye çalışıyorum… Hayır. Hiçbir şeyim yok. Potansiyel olarak utanç verici durumlardan kaçınmak için bunu kesinlikle ayarlamalısınız.

12. Kendi Instagram stilinizi geliştirin.

Uyum sağlamayı istemek insan doğasıdır, ancak Instagram’da öne çıkmak istersiniz. Hintli içecek markası Frooti, benzersiz bir görsel içerik stili geliştirdi , bir kullanıcı haber akışında bir Frooti gönderisini her gördüğünde anında tanınabilir. Buna bir bak:daha fazlasını elde etmenin 11 yolu instagram-followers-frooti

13. Yerel olun.

Arama sayfasına gidip Yerler sekmesini seçerek belirli bir alanda (örneğin mahalleniz, reklamlarda hedeflediğiniz bir şehir veya hatta belirli bir konumdaki bir etkinlik) neler olup bittiğini görün. Ardından, o konumla ilgili tüm coğrafi etiketli gönderileri görmek için o yerin adını yazın.

Daha fazlasını elde etmenin 11 yolu-instagram-takipçileri-konum etiketleme
Daha fazlasını elde etmenin 11 yolu instagram-followers-konum etiketleme-2
Yerel sosyal pazarlamadaki daha büyük trendlere buradan göz atın .

14. Harekete geçirme çağrılarınızı unutmayın!

Instagram, diğer sosyal ağlar gibi bir yayın platformu değil, bir sohbettir. İnsanların gönderinizde ne yapmasını istiyorsunuz? Bunu bilmiyorsanız, baştan başlayın ve anlayın. Staples , insanların gönderileriyle tam olarak ne yapmalarını beklediklerini bilmelerini sağlayarak etkileşim yaratmada harikadır (eğlenceli hale getirirseniz bonus puanlar). Çoğu zaman, bu harekete geçirici mesaj , insanların Staples’ın içeriğini paylaşmalarını veya viral olarak yaymalarını sağlar.

15. Ne pahasına olursa olsun bu hashtag’lerden kaçının.

Amacınız, müşteri olma potansiyeline sahip bağlı takipçiler kazanmaktır . Size çok sayıda takipçi kazandırabilecek yaygın olarak kullanılan bazı hashtag’ler var….ama istediğiniz veya ihtiyaç duyduğunuz türden değil. Ne olduklarını bilmeniz çok önemlidir, böylece onlardan kaçınabilir ve gerçekten sahip olmaya değer bir takipçi kitlesi oluşturabilirsiniz. Çaresizliğin hashtag’leri diyeceğimiz bunlardan bazıları:

#follow
#followme
#followback
#Pleasefollow
#follow4follow (#f4f)

Bunları (veya beğeniler, paylaşımlar ve yorumlar için aynı derecede korkunç olan karşılıklarını) asla ve asla kullanmamalısınız. Evet, bu şekilde birkaç takipçiniz olabilir, ancak kalite açısından namlunun dibini kazımış olacaksınız. Ve gerçekten bunu yapmaya gerek yok! Daha önce tartıştığımız gibi, sosyal medyada takipçi kazanmak için birçok başka ve daha iyi hashtag var.

Instagram’da Daha Fazla Takipçi Nasıl Elde Edilir [Özet]
Instagram’da daha fazla takipçi edinmek için aşağıdakileri yapın:

İşletmenizin adını veya akılda kalıcı bir cümleyi içeren özel veya özel bir hashtag oluşturun.
Özel hashtag’inizi diğer sosyal profillerinizde, web sitenizde ve e-posta patlamanızda tanıtın.
İlgili bir takipçi kitlesi elde ettiğinizden emin olmak için sektöre özel hashtag’leri kullanın
Hashtag’lerinizle yaratıcı olun. Komik, ironik veya aşırı olun – ama asla sıkıcı değil!
Seminerlerde, konferanslarda, yıllık etkinliklerde ve hatta yerel etkinliklerde etkinlik hashtag’lerini kullanın.
Konuyla alakalı ve trend olan hashtag’leri izleyin. Daha fazla insanın önüne geçmek için bu konuşmalara katılın.
En yeni veya en popüler içeriğinize trafik çekmek için bio bağlantınızı kullanın.
Açıklayıcı başlıklar yazın. Hikaye anlatımı, katılım ve paylaşım oluşturmaya yardımcı olacaktır.
Alanınızdaki en etkileyici kişilerle etkileşim kurun ve onların favori kişilerinden veya markalarından biri olmaya çalışın.
Profilinizde sizin veya markanızın etiketlenmiş bir fotoğrafını istemiyor musunuz? Profilinizden resimleri gizlemek için Etiketleri Düzenleyin.
Ayarlarınızı, potansiyel olarak utanç verici etiketlenmiş fotoğrafların onayınız olmadan gösterilmeyeceği şekilde düzenleyin.
Kendi benzersiz, tanınabilir görsel stilinizi geliştirin. Nasıl öne çıkmak istediğinizi anlayın ve bunu yapın!
Mahalleniz, reklamlarda hedeflediğiniz bir şehir veya belirli bir konumdaki bir etkinlik gibi yerel olarak neler olduğunu görmek için Yerler sekmesini ziyaret edin.
İnsanlara gönderilerinizle ne yapmalarını istediğinizi söylemek için bir harekete geçirici mesaj kullanın. İnsanların içeriğinizi paylaşmalarını sağlamanın akıllı yollarını bulun.
Çaresizlik hashtag’lerinden kaçının (#follow4follow, #follow, #followme, #followback). Sadece yapma.
İşletmenizi Instagram’da pazarlıyor musunuz ? Paylaşmak için favori bir Instagram hilesi veya hilesi var mı? Sizinkini aşağıdaki yorumlarda bırakın!

 

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş