Bir Yarışmaya veya Eşantiyona Ev Sahipliği Yapın

Bir Yarışmaya veya Eşantiyona Ev Sahipliği  Yapın 

Instagram’da beğeni almak için son ipucumuz, takipçilerinize bir şeyler geri vermenizi içerir.

Bir yarışma veya çekiliş düzenlemek, hesabınıza katılımı artırmanın ve Instagram’da beğeni almanızı garantilemenin harika bir yoludur!

Ödül kazanma şansı adil değer değişimi olarak kabul edildiğinden, yarışmalar ve eşantiyonlar takipçilerinizi içeriğinizi beğenmeye, yorumlamaya ve paylaşmaya teşvik eder.

Yarışmanızı veya çekilişinizi stratejik olarak planlarsanız, yalnızca Instagram’da beğeniler almakla kalmaz, aynı zamanda takipçilerinizi farkındalığı yaymak için içeriğinizi yeniden yayınlamaya teşvik edebilir ve erişiminizi de artırabilirsiniz.

Instagram yarışması nasıl yapılır:

Öncelikle ödüle veya çekilişe karar vermelisiniz ve bu kararı hesabınızın nişine ve takipçilerinizin ilgi alanlarına göre vermelisiniz.

Örneğin, bir markaysanız, ürünlerinizden birini ödül olarak veya bir etkinlik için bilet veya bir tür kupon vermek isteyebilirsiniz.

Ödül olasılıkları gerçekten sonsuzdur, ancak takipçilerinizin (ve arkadaşlarının) isteyeceği bir şey seçmek önemlidir! Bir Instagram yarışması oluşturmanın temel olarak beş adımı vardır ve bunlar aşağıdaki gibidir:

  1. Net bir tema tanımlayın
  2. Uygun bir ödül seçin
  3. Bir giriş yöntemi oluşturun
  4. Uygun bir ödül seçin
  5. Kelimeyi deli gibi yay

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş