Eski içeriği Hikayeler’de yeniden yayınlayın

Eski içeriği Hikayeler’de yeniden yayınlayın

Platformda ilgi çekmek için Instagram’da ne yayınlayacağınızı bulmakta zorlanıyorsanız veya belirli içeriğin mümkün olduğunca çok görüldüğünden emin olmak istiyorsanız, özellikle takipçi sayınız arttıkça geçmiş gönderileri başka bir amaçla kullanmak iyi bir yoldur. .

Bu, en iyi içeriğinizi en üste getirir ve ilk seferinde kaçırmış olabilecek daha fazla kişiye gösterir.

Bazıları bir gönderiyi silip geçmişte paylaştıklarıyla aynı şekilde yüklerken, burada ideal yaklaşım içeriğinizi yeniden kullanmaktır.

İçeriği yeniden kullanmak çok büyük bir zaman tasarrufu sağlayabilir, ancak bunu dikkatli bir şekilde yapmayı, işleri değiştirmeyi ve tekrarlanan içeriği kaldırmak için kendi özet akışınızı budamayı unutmayın. Kullanıcılar galerinizde gezinmeye devam edebilir ve aynı fotoğrafı tekrar tekrar görmelerini istemezsiniz.

Hikayelerinize katılımı teşvik edin

Instagram Hikayeleri , feed’inizdeki gönderilerle aynı algoritmaya tabi olmadıkları için çok dikkat çekiyor. Ayrıca takipçilerinizle konuşmanın ve sadakat oluşturmanın harika bir yoludur, bu da statik Instagram gönderilerinize daha fazla katılım ve dolayısıyla daha fazla erişim sağlar.

Bunları kullanmanın birkaç yolu vardır:

  • Markalı hashtag’inizle hashtag çıkartmaları ekleyin Kullanıcılar markalı hashtag çıkartmanıza dokunduklarında, ister size ait olsunlar, ister müşteri gönderileri veya her ikisi olsun, o hashtag’i kullanan bir statik gönderi akışına yönlendirilirler. İçeriğinizin yerel aramalarda görünmesine yardımcı olmak için bir konum etiketi de ekleyin. 
  • Diğer kullanıcılardan Hikayeler paylaşın. Instagram, yalnızca biri sizden bahseden bir Hikaye paylaştığında bilgilendirilmenize değil, aynı zamanda Hikayelerini doğrudan kendi hikayenizle paylaşmanıza da olanak tanır. Hatta takipçilerinizi gönderilerinizden birini Hikayelerinde paylaşmaya teşvik edebilir veya teşvik edebilirsiniz.
  • Etkileşimli çıkartmalarla etkileşime ilham verin. Buna anket çıkartmaları, emoji kaydırıcısı ve soru çıkartmaları dahildir. İkincisi, kullanıcılara sorular sormanıza ve ardından yanıtlarını daha sonra ek Hikayelere göndermenize olanak tanır. Bu size takipçilerinizin etkileşimde bulunabileceği daha fazla içerik sağlar.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş