Etkileyenlerle Ortak Olun

Etkileyenlerle Ortak Olun

Instagram’a yeni başlıyorsanız, hedef kitlenizi artırmak için ortaklıklardan ve etkileyici pazarlama stratejilerinden en iyi şekilde yararlanın.

Etkileyicilerle ortaklık yapmak, erişiminizi genişletmenize ve aynı zamanda katılımınızı artırmanıza yardımcı olabilir.

Instagram etkileşimini artırmak için büyük bir ünlüyü gemiye almanıza gerek yok.

Genişleyen ağınıza bakın, takipçileriniz üzerinde etkisi olan hesapları bulun. Sizinle ortak olmak isteyen mikro etkileyicilere ulaşın.

Markanız için doğru eşleşmeleri bulmak için araştırmanızı yapın.

Hesabınıza erişmelerine izin vermek için onları bir devralma sürecine dahil etmeye ne dersiniz? Yeni takipçilerin hesabınızı fark etmesini sağlamak ve böylece içeriğinizle etkileşime geçmek akıllıca bir taktiktir.

Herkes yarışmaları ve hediyeleri sever! Bu yüzden Instagram eşantiyonları bu kadar popüler hale geldi.

Birçok marka, yeni bir ürünü tanıtmaya başladıklarında veya sadece bir dönüm noktasını kutlamak istediklerinde eşantiyonlar sunuyor.

Bir çekiliş sunmaya hazır olduğunuzda, bir mini etkileşim stratejisi oluşturun. Yarışmaya katılmak için birinin ne yapması gerekiyor?

Net talimatlar verin ve katılımınızı artırırken katılmalarını kolaylaştırın.

Örneğin, bir çekiliş düzenleyebilir ve katılımcılardan sizi takip etmelerini ve bir arkadaşını etiketleyen gönderiye yorum yapmalarını isteyebilirsiniz.

Ayrıca Instagram Hikayelerinizi dahil edebilir ve yaratıcılıklarını harekete geçirmek için kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği bir çekilişle harmanlayabilirsiniz.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş