Instagram algoritması özet akışı için nasıl çalışır?

Instagram algoritması özet akışı için nasıl çalışır?

Yeni Instagram algoritması, kullanıcıların yayınlarında gezinirken gördükleri gönderilerin sırasını belirliyor.

Belirli sinyallere dayanarak, en iyi gönderilere öncelik vererek en alakalı olanları yukarı doğru iter ve onlara en fazla görünürlüğü sağlarken, diğer içerikler daha aşağıya yerleştirilir.

Yeni algoritmanın değişebileceğini belirtmek önemli olsa da, bu üç ana sıralama faktörü, Instagram stratejinizi belirlemenize yardımcı olabilir:

  • Kullanıcı ile ilişki. Belirli bir kullanıcı geçmiş Instagram içeriğinizin çoğuyla etkileşime girdiyse, gelecekteki içeriğinizi görme olasılıkları daha yüksek olacaktır. Bu, sadık bir kitle oluşturmak için gönderilerinizde sürekli, tekrar eden etkileşimi önemli hale getirir.
  • Kullanıcının ilettiği ilgi. Bu sinyal, kullanıcının Instagram’ı keşfederken benzer gönderiler ve hesaplarla etkileşime girip girmediğine dayanır. Benzer içerikle etkileşime giren kullanıcıların kendi gönderilerinizi görme olasılığı daha yüksektir.
  • Gönderinin alaka düzeyi. Instagram’da bir gönderi yayınladığınızda, algoritma ona yayında kimlerin gösterileceğini etkileyen bir alaka düzeyi puanı verir.

Instagram’ın paylaştığı, not etmeniz gereken başka, daha genel hususlar da vardı:

  • Kullanıcılar çok sayıda hesabı takip ederse, özet akışlarında en üst sıralarda yer almak için daha fazla rekabetiniz olur.
  • Kullanıcılar Instagram’da uzun zaman geçirmiyorsa veya uygulamayı o kadar sık ​​açmıyorsa, en iyi slotlardan birinde değilseniz içeriğinizin görülme olasılığını azaltırsınız.
  • Instagram’daki ticari hesaplar, kişisel hesaplara kıyasla organik erişim açısından hemen dezavantajlı durumda değil.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş