Instagram Hikayeleri için fotoğrafçılık ipuçları

Instagram Hikayeleri için fotoğrafçılık ipuçları

Bazıları, Instagram Hikayelerinin, özet akışınız için yeterince iyi olmayan fotoğraflar ve videolar için olduğunu söylüyor. Ancak biraz küratörlük ve planlamayla, profilinize Öne Çıkanlar olarak sabitlemeye değer çarpıcı Instagram Hikayeleri oluşturabilirsiniz . 

Shopify’ın Burst stok fotoğraf kitaplığı için kurum içi fotoğrafçı olan Sarah Pflug , her bir bileşenle uğraşmadan önce aşağıdaki fotoğrafçılık temellerini anlamanızı önerir. 

  1. Üçte Bir Kural: Bu klasik teori, ana konuyu doğrudan ortalanmayan, ancak sağ veya sol üçte biri içine yerleştirmek için bir kılavuz olarak fotoğrafları 9 eşit kadrana bölmeyi önerir. Bu kuralı geliştirmek için telefonunuzda “ızgara çizgileri” ayarı açıkken fotoğraf çekmeyi deneyin. Konunuzu nereye yerleştireceğinizi öğrendikten sonra, Instagram Hikayeleri için dikey fotoğraflarınızı nasıl çerçevelemek istediğinizi test ederek bu kuralı çiğnemekten çekinmeyin. 
  2. Aydınlatma: Aydınlatma ekipmanı tedarik etmeden önce, nesnenizi ışık kaynağınızın önüne, yanına ve arkasına yerleştirerek doğal aydınlatmada ustalaşın. Aydınlatmanın fotoğraflarınızı nasıl etkilediğini görmek, gölgeler, parlamalar ve ek ışık kaynaklarıyla denemeler yapmanıza olanak tanır. 
  3. Kırpma: Önceden çekilmiş bir fotoğrafı Instagram Stories’e yüklemek genellikle onu daha az keskinleştirir ve 9:16 olarak yeniden boyutlandırır. Bununla mücadele etmek için, Instagram fotoğraflarına yüklemeden önce fotoğraflarınızı 9:16 en boy oranında düzenleyin. 

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş