Instagram’da en iyi hangi resim ve videolar işe yarar?

Instagram’da en iyi hangi resim ve videolar işe yarar?

Instagram’da sonuç almak istiyorsanız, hangi tür gönderilerin en iyi performansı gösterdiğini bilmeniz gerekir. Her izleyici farklı olsa da, neyse ki nereden başlayacağımız konusunda bize fikir verebilecek çok sayıda veri derlendi.

Kullanıcıların görmek istediği gönderi türleri açısından oldukça açıklar. Promosyon gönderilerini, motivasyonel alıntıları, ürün fotoğraflarını, kendin yap veya öğretici içeriği ve diğer kullanıcılardan paylaşılan görselleri (yani kullanıcı tarafından oluşturulan içerik) görmekten mutlu olurlar. Bununla birlikte, çeşitlilik görmek istiyorlar ; Tek bir gönderi türünü çok uzun süre kullanırsanız sıkılırlar veya sinirlenirler.

Videolar, kullanıcılarla daha fazla bilgi paylaşarak onları değerli hale getirebilir, ancak yüksek kaliteli fotoğraflar genellikle ortalama olarak %36 daha fazla etkileşim sağlar . Instagram’da video kullanacaksanız IGTV’de bile kısa tutun . Instagram kullanıcıları ağırlıklı olarak mobil kullanıcılardır ve bir seferde on ila on beş saniyeden fazla kalmaları pek olası değildir.

Farklı kamera efektlerini de değiştirmelisiniz, çünkü her gönderi için Boomerang kullanarak kullanıcılara baş ağrısı vermek istemezsiniz.

Birçok yönden, görüntülerin ve videoların estetiği çok daha önemlidir. Instagram, sonuçta, görsel merkezli bir platformdur.

Büyük ölçüde Curalate tarafından yapılan bir araştırma sayesinde Instagram’da en iyi performansı gösteren içerik hakkında bildiklerimiz :

  • Daha açık görüntüler, daha koyu olanlardan daha iyi performans gösterdi
  • Daha fazla arka plan veya boşluk tercih edilir
  • Kırmızı baskın renkler üzerinde daha mavi baskın renklere sahip görüntüler ve tek bir baskın renge sahip görüntüler, birden fazla baskın renge sahip olanlardan daha iyi sonuç verdi
  • Zıt dokulara sahip görseller daha fazla beğeni alma eğilimindedir.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş