İnstagramda Etkileşim Arttırmak İçin Ne Yapılmalı?

Instagram Hikayesi için Instagram algoritması nasıl çalışır?

Bir kullanıcı akışında ilk görünen Instagram Hikayeleri, en çok etkileşimde bulundukları hesaplardan gelir. Yorumlar, beğeniler ve DM’lerin tümü, bir kullanıcının özet akışındaki yerinize sayılır. Kullanıcılara ayrıca konuma göre Hikayeler gösterilir, bu nedenle Hikayelerde konum hashtag’lerinin kullanılması daha yaygın hale geliyor.Hikayeler aracılığıyla markanızla ne kadar çok insan etkileşime girerse, her paylaşım yaptığınızda güncellemelerinizi görme olasılıkları o kadar yüksek olur. Bunu bilerek, insanlara Instagram hesaplarını açarken ulaşmak için sürekli olarak Hikayeler yayınlamak isteyeceksiniz.

Instagram Reels ve IGTV için Instagram algoritması nasıl çalışır?

Reels ve IGTV gibi video içeriğinin algoritması, Instagram beslemesinin algoritmasına benzer. İçeriğiniz, hesabınızla en çok etkileşime giren kişilere gösterilir.

Makaralarınızın görünürlüğünü artırmak için önce bunları feed’inizde paylaşın ve hashtag’ler ekleyin. Instagram, yeni özellikler için keşfedilebilirliği artırma eğilimindedir, bu nedenle mümkün olan en kısa sürede bir Makara stratejisine atlamak isteyeceksiniz.

Bir IGTV videosunun erişimini genişletmek için, gösterimi artırmak için Instagram özet akışınızda bir önizleme paylaşın.

Şimdi, Instagram’ın algoritmasının tüm bu yönlerinin kendi Instagram pazarlama stratejinizi nasıl etkileyeceğini merak ediyor olabilirsiniz. Öyleyse, daha fazla müşterinize ulaşmak için yaklaşımınızı uyarlamanın farklı yollarından bazılarına bir göz atalım.

2021’de Instagram algoritmasıyla çalışmak için ipuçları

Sadece ulaşmak değil, ilişkilere odaklanın

Takipçilerinizden gelen kitle sadakati ve sürekli katılımı, özellikle size akışlarında en üst noktalardan birini kazandırabileceğinden, şimdi her zamankinden daha önemli.

İçeriğinizle bu ilişkileri oluşturmanın bazı yolları şunlardır:

Hikayelerinizde kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği yayınlayın. Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, takipçilerinizin yayınladığı markanız hakkında içeriktir. Bunu yayınlamak yalnızca daha fazla UGC’ye ilham vermekle kalmaz, aynı zamanda içeriğini paylaştığınız kullanıcılar sizi Hikayelerinde etiketleyebilir ve Instagram’daki dijital ayak izinizi daha da genişletebilir.

Makaraları Paylaşın. Instagram Makaraları , işletmenizin Instagram’da yayınlayabileceği kısa, eğlenceli videolardır. İzleyicileri eğlendirmek ve Instagram takipçi sayınızı artırmak için ses, efekt ve farklı yaratıcı araçlarla 15 saniyelik klipler kaydedebilirsiniz. Makaralar feed’inizde paylaşılır ve daha fazla kişiye ulaşmak için Keşfet sayfasında görünebilir.

IGTV içeriği üretin: IGTV , kullanıcının tüm ekranını kaplayan uzun biçimli, sürükleyici videolar içerir. IGTV içeriği Keşfet sayfasında görünür, bu nedenle içerik oluşturucuların videolarını keşfetmeleri ve izlemeleri (ipucu, bu sizsiniz!) ve onları Instagram’da takip etmeleri kolaydır.

İlgili kullanıcılardan ve markalardan gelen gönderilere yorum yapın

Ayrıca kullanıcılarla etkileşim kurabilirsiniz onların potansiyel müşteriler, içeriği temel ilginç ve yer yorum bırakarak dışında kendi içerik oluşturma ilişkilerine mesajların ilgili etki sahibi ve ilgili işletmeler.

İlk olarak, büyük bir takipçisi olan daha büyük hesaplarda yayınlamak, yorumunuzun daha fazla görünür olmasına ve profiliniz için daha fazla Instagram takipçisi elde etmenize yardımcı olabilir . Hedef kitlenizin takip etmesi muhtemel hesapları düşünün, takip edin ve sohbete katılın.

Bunu yaparken samimi olun ve değer katın. Sadece halka açık bir satış konuşmasına girmek veya genel yanıtlar bırakmak için fırsatlar aramaya çalışmayın. Örneğin, size yeni ürünleriyle ilgili biyografilerindeki bağlantıya bakmanızı söylerlerse, aslında Instagram biyografilerindeki bağlantıya tıklayın, ürünlerine bakın ve düşünceli bir yorum bırakın. Markanızın kişiliğini gösterin ve anlamlı bir şekilde etkileşim kurun.

Örneğin Fashion Nova , diğer etkileyicilerin yanı sıra, oldukça fazla teşhir ve hedef kitlesiyle ilişki kurma şansı elde ettiği rapçi Cardi B’nin gönderilerindeki yorumlarda düzenli olarak bulunabilir. 

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş