Kullanmanız gereken farklı hashtag türleri

Kullanmanız gereken farklı hashtag türleri

Erişiminizi tamamen genişletmek ve Instagram pazarlamanızdan en fazla sonucu almak için doğru türde en iyi hashtag’leri kullanmanız gerekir .

E-ticaret işletmelerinin pazarlama stratejilerine dahil etmeleri için çok önemli olan altı temel hashtag türü vardır .

Markalı hashtag’ler: Çoğu markanın benzersiz bir markalı hashtag’i olacaktır (ve olmalıdır). Bunu her gönderiye ekleyecek, profillerine yerleştirecek ve kullanıcıları, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği paylaştıkları gönderilere eklemeye teşvik edecekler. Marka adınızı içerebilir, ancak zorunlu değildir. Örnekler arasında Fashion Nova’nın #NovaBabe  hashtag’i sayılabilir .

Yarışma hashtag’leri: Bu hashtag’ler, belirli bir yarışma için oluşturulmuş bir tür markalı hashtag’dir. Bunlar genellikle fotoğraf gönderme yarışmaları için yarışma girişlerini belirlemek ve genel olarak yarışma bilinci oluşturmak için kullanılır. Ana markalı hashtag yarışmasına ek olarak, #instacontest ve #giveaway gibi genel yarışma hashtaglerini de dahil etmelisiniz.

Genel çekici hashtag’ler: Geniş, çeşitli kitleler arasında popüler olan belirli hashtag’ler vardır. Bunlar, gönderilerinize önemli ölçüde ulaşmanıza yardımcı olabilir, çünkü aranma olasılıkları daha yüksektir. Örnekler arasında #nofilter, #antiques, #ilovemyjob ve #puppylove sayılabilir.

Nişlere özel hashtag’ler: Her sektör, yalnızca hedef kitlesiyle alakalı kelime öbeklerine ve anahtar kelimelere sahip olacaktır. Bu hashtag’ler, genel çekici hashtag’lerle aynı erişimi sağlamayacak, ancak size #harrypotter (Harry Potter serisinden ilham alan mücevherler satıyorsanız) gibi daha alakalı trafik sağlayacaktır.

Zamanında hashtag’ler: Güncel olaylar ve mevsimsel tatiller, özellikle Sevgililer Günü veya Noel gibi satış odaklı tatilleri hesaba kattığınızda harika hashtag’ler oluşturabilir. İnsanların şu anda alakalı içeriği araması muhtemeldir , bu nedenle birkaç #valentineformyvalentine ve #stockingstuffer hashtag’lerinden yararlanın.

Eğlenceli hashtag’ler: Bunlar size ulaşmanıza yardımcı olmaz, ancak hedef kitlenizi eğlendirmeye ve markanızı oluşturmanıza yardımcı olur. Tamamen komik ya da zeki olmak için tasarlandılar ve hepsi bu. Örnekler arasında #iknowitstooearlyforchristmasstuff ve #thisiswhyweallhatemonday sayılabilir. Çoğu durumda, eğlenceli hashtag’ler bir hikaye anlatmak için birbiri ardına gruplanabilir, örneğin #iknowitstooearlyforchristmasstuff #toobad #itshereanyway.

En iyi sonuçları elde etmek için, bu hashtaglerin her biri hakkında araştırma yapın ve gönderileriniz için her kategoride farklı hashtag kombinasyonlarını kullanın. Bu, mümkün olan en geniş ve en alakalı hedef kitleye ulaşmanıza yardımcı olurken markanızı güçlendirecektir.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş