Marka için Hangi Instagram Oyunlarını veya Zorlukları Başlatabilirsiniz?

Marka için Hangi Instagram Oyunlarını veya Zorlukları Başlatabilirsiniz?

#1. Zorluklar

Mücadeleler Instagram’da çok popülerdir ve hem Akış hem de Hikayeler için kullanılabilir. 

Bir Challenge örneği, izleyiciden her gün farklı bir şarkı paylaşmalarını istemektir. Her gün yeni Instagram gönderileri paylaşırken müzik zevklerinizi arkadaşlarınızla paylaşmanın eğlenceli bir yolu.

Başka bir örnek, 5k koşusu yaptığınızda gerçekleşen bir koşu mücadelesidir. Meydan okumada üç arkadaşınızı meydan okuması için etiketliyorsunuz ve onların onu tamamlamasını ve üç arkadaşını daha aday göstermesini bekliyorsunuz.

Erişiminizi ve etkileşiminizi artırmak için hem Akışınızdaki gönderileri hem de Hikayelerinizi birleştirebilirsiniz.

Tüm Instagram Oyunları, yalnızca başkalarını bunlara dahil ettiğiniz için başarılıdır. Onları arkadaşlarınızla buluşturmanın en kolay yolu, birkaç arkadaşınızdan bahsederek bir meydan okuma veya oyun başlatmaktır.

Birçok Instagram Oyunu, talimatları takip etmesi gereken bir, üç veya beş arkadaşınızı aday göstermenizi ve ardından daha fazla arkadaşını aday göstermenizi ister.

Kolay görünebilir, ancak aynı zamanda zorluğun mümkün olduğunca çok insan için heyecan verici ve alakalı olduğundan emin olmak istersiniz.

İPUCU: Kavramın anlaşılmasını zorlaştıracağından çok fazla görev ve talimat eklemeyin. 

Bir Şarkı Seç

Şarkı yarışmaları Instagram’da bir süredir trend oldu. Müzik etiketinin piyasaya sürülmesinden bu yana, en sevdiğiniz şarkıları bir tür sırayla paylaşmak hiç olmadığı kadar kolay.

Örneğin, her gün farklı bir şarkı paylaşmanızı isteyen 30 günlük şarkı yarışmaları için birçok şablon var.

Yarışmaya katılırsanız, ruh halinize, anılarınıza vb. göre her gün farklı bir şarkı yayınlamanız beklenir.

Boşluğu doldur

Birçok başarılı Instagram Oyunu, eksik ifadeler ve cümleler içerir. Bir Instagram Oyunu için bir Öykü şablonu yayınlayabilir ve ifadeyi tamamlayarak arkadaşlarınızdan ve takipçilerinizden bunu yeniden paylaşmalarını isteyebilirsiniz.

Örneğin, hedef kitlenizden ruh hallerini, düşüncelerini, favori tatil yerlerini paylaşmalarını isteyebilir ve hatta en son marka kampanyanızda size yardımcı olabilirsiniz.

Takipçilerinizden yanıtlarını emoji olarak paylaşmalarını istemek, Hikayenizi zahmetsizce ilgi çekici hale getirmenin akıllı bir yoludur. Instagram Oyununuzdaki herhangi bir cevabın çok fazla düşünce veya çaba gerektirmediğinden emin olun.

Test oyna

Testler basit olabilir ancak Instagram’da ilgi çekici olabilir. Son birkaç ay içinde sınavlar içeren oyunlar içeren çok sayıda Hikaye gördük.

Bir tür karantina tombalasıyla ilgili bir şablon görmüş olmalısınız.

Farklı etkinlikler veya duygular içeren bir şablon var ve ilgili olanları işaretleyerek yeniden paylaşmanız isteniyor.

Bu fikirler, takipçileriniz onları severken markanızın etkileşiminizi artırma stratejisine iyi bir katkı sağlayabilir.

Paket servisi

Tüm Instagram Oyunları hem etkileşimli hem de basittir. Takipçilerinizle etkileşimi artırırken markanızın öne çıkması için mükemmel bir fırsat var.

Kendi Instagram Oyunlarınızı tasarlamaya hazırsanız, burada aklınızda bulundurmanız gereken üç ipucu var.

İlgi çekici olun

Instagram Oyunları ilgi çekici olmalıdır. İçeriğiniz takipçilerinizi meydan okumaya teşvik etmiyorsa, görsellere odaklanmak yeterli değildir.

Basit tutun

Instagram Oyunlarınızda basit işlemler istemeniz çok önemlidir. Çok fazla şey istemek takipçilerinizin kafasını karıştırabilir.

Çok fazla seçenekle takipçilerinizi felç etmeyecek sade bir tasarımı hedefleyin.

Eğlen

Son fakat en az değil, her zaman eğlenceli tutun. Bir sebepten dolayı Instagram Oyunları olarak adlandırılıyorlar. Takipçilerinizin kendi başlarına kullanmak isteyecekleri içerikler oluşturmak istiyorsunuz.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş