Pazarlama için neden Instagram’ı kullanmalısınız?

Pazarlama için neden Instagram’ı kullanmalısınız?

Instagram, birçok küçük işletmenin pazarlama kampanyasının temelini oluşturur. Ve iyi bir sebepten dolayı. Markalarla etkileşim kurmaktan mutlu olan ve genel olarak yüksek katılım sağlayan geniş ve çeşitli bir kitleye sahiptir.

Araştırma ve vaka çalışmaları, bu faydaları açıkça göstererek, doğrudan satışlara ve potansiyel müşterilere dönüşebileceklerini buldu.

Bunu bir düşün:

  • Kullanıcıların %80’i Instagram’da en az bir markayı takip ediyor ve bu kullanıcıların %60’ı platform aracılığıyla yeni ürünler veya hizmetler keşfettiklerini söylüyor.
  • Instagram kullanıcılarının en az %30’u Instagram’da keşfettikleri ürünleri satın almıştır.
  • En iyi performans gösteren Instagram gönderilerinin %65’i açıkça ürünleri içeriyor .

İnsanlar Instagram’da markaları takip etmekten mutlular ve platformda aktif olarak ürün keşfediyor ve satın alıyorlar. Bu büyük bir kazanç.

Ayrıca, Instagram’ın ticareti benimsemeye devam eden çabaları da kayda değer.

Instagram reklamları mükemmel sonuçlar görür ve yüksek etkileşim sunar. Instagram’da alışveriş, Instagram satış sürecini kolaylaştırır. 10.000’den fazla Instagram takipçisi olan işletme profilleri, trafiği doğrudan siteye yönlendirmek için Instagram Hikayelerine ekleyebilecekleri “Yukarı Kaydır” bağlantıları kazanıyor, bu platformda başka türlü yapılması zor bir şeydi.

Platform genişlemeye devam ederek , özellikle güçlü bir görsel çekiciliği olan ürünleri varsa , tüccarlar ve e-ticaret işletmeleri için daha değerli hale getiriyor .

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş