Takipçilerinizi denetleyin

Takipçilerinizi denetleyin

Kulağa bariz gelebilir, ancak birçoğu spam veya sahte hesapsa, on binlerce takipçiye sahip olmanın bir anlamı yoktur.

Şimdi bu, şüpheli herhangi bir büyüme taktiği uyguladığınız anlamına gelmiyor, hiç değil. Aslında, diğer insanların gölgeli büyüme taktikleri sayesinde hemen hemen her hesabın zaman içinde bazı #fakers biriktirmesi yaygındır .

Bu yüzden topluluğunuzdaki sahte takipçilerden kurtulmak, etkileşim seviyenizi yükseltmek ve itibarınızı yükseltmek için bir denetim yapmanızı öneririm.

Takipçilerinizi denetlemenin en basit (biraz zaman alıcı) yolu, sizi takip eden kişilerin Instagram profillerine manuel olarak bakmaktır.

Bunu yaparken, aşağıdaki uyarı işaretlerine dikkat edin:

  • profil resmi yok

Bu sahte bir hesabın en büyük işaretidir. Boş bir gri profil resmi görürseniz, bu takipçiyi hesabınızdan kaldırın.

  • Instagram profillerinde minimal/spam içerikli içerik

Instagram’da herkes süper aktif değildir, ancak içeriği olmayan veya yalnızca spam içerikli birini bulursanız, bu muhtemelen takipçi listenizde olmasını istediğiniz biri değildir.

  • Kötü kullanıcı adı (çeşitli harflerden/rakamlardan oluşur)

Rastgele sayılardan veya harflerden oluşan alışılmadık bir kullanıcı adıyla karşılaşırsanız, takipçiyi kaldırıp kaldırmamaya karar vermeden önce profilin geri kalanını değerlendirin (bir profil resmi var mı? İlgili içerik var mı?).

  • Olağandışı takipçi/takip oranı

Bir hesap çok sayıda insanı (yüzlerce veya binlerce) takip ediyorsa ve onları takip eden bir avuç insan varsa, bu genellikle spam/sahte bir hesabın işaretidir.

Hesabınızdan takipçileri kaldırmak biraz rahatsız edici gelse de (kimse takipçi sayısının düştüğünü görmekten hoşlanmaz!), hesabınızın taşıdığı ölü ağırlıktan kurtulduğunuzda etkileşim oranınızın arttığını fark edeceksiniz.

Ayrıca, sayılarınızı bir dizi sahte/etkin olmayan takipçiye dayandırmak yerine gerçekçi hedefler belirlemenize ve ölçmenize olanak tanır.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş

Sonraki konu »