Takipçilerinizin en aktif olduğu zamanları yayınlayın

Takipçilerinizin en aktif olduğu zamanları yayınlayın

Zamanlılık, içeriğinizin takipçilerinizin beslemelerinde nerede bittiği konusunda hala bir faktör olduğundan, bunu kendi yararınıza kullanın. Gönderi ilk yayınlandığında etkileşim artışı elde etmek de zarar vermez ve Instagram’a bunun daha fazla takipçinizin görmek isteyeceği bir gönderi olduğunu gösterecektir.

Her gönderinin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için, en yoğun gönderi zamanlarınızda içeriğinizi yükseltmeye çalışın.

En yoğun gönderi zamanlarınızı bulmak biraz deneme yanılma gerektirebilir, ancak başlamak için iyi bir yer, mobil uygulamadaki tüm Instagram İşletme profillerinde bulunan Instagram Analytics raporunuzdur.

Insights’ınızdaki Kitle sekmesine tıklarsanız ve sonuna kadar aşağı kaydırırsanız, takipçilerinizin ne zaman çevrimiçi olduğunu gösteren küçük bir bölüm görürsünüz. Bu bilgileri haftanın günleri veya belirli günlerde saat bazında görüntüleyebilirsiniz.

Neyin işe yaradığını görmek için belirli gönderi sürelerini test etmek isteyeceksiniz. Belki büyük bir etkinlik artışından hemen önce paylaşım yapmak, hesabınız için en iyi sonucu verir veya belki de, bir artış başladıktan hemen sonra paylaşımda bulunmanın daha iyi olduğunu görürsünüz.

Yorumlara tazeyken yanıt verin

Instagram’da olabildiğince çok yoruma yanıt veren çok sayıda başka işletme profili fark ettiniz mi?

Bu, içeriğiniz için sosyal kanıt oluşturur , yorum sayınızı artırırken daha fazla yanıtı teşvik eder. Ancak, gönderinizin potansiyel erişimi zirvedeyken daha fazla etkileşim kazanma şansınızı da artırır.

Bir yoruma yanıt vermek, yalnızca bir soruyu yanıtladığınız için bir teşekkür bile olsa, orijinal gönderenden gelen yorumları takip etmeye teşvik edebilir. Bununla birlikte, bazı durumlarda, bu, bir sohbeti hızlı bir şekilde başlatabilir ve bu gönderiye ve gelecekteki gönderilere de ulaşmanıza yardımcı olacak önemli bir katılım sağlar.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş