Profilinizde anahtar kelimeler kullanın

Profilinizde anahtar kelimeler kullanın

Kasım 2020’de Instagram arama güncellemesi vardı . Önceden, bir Instagram kullanıcısı yalnızca belirli hashtag’leri veya hesapları arayabiliyordu.

Artık Instagram, insanların anahtar kelimeleri kendilerinin aramasına izin veriyor (yatak odası ilhamı ve #yatak odası ilhamı), bu da belirli #yatak odası ilhamı etiketini kullanmasalar bile yatak odalarını içeren gönderilerin ortaya çıkması gerektiği anlamına geliyor.

Instagram’ın bir gönderinin ne hakkında olduğunu tam olarak nasıl belirlediği belirsiz olsa da (belirli bir hashtag kullanmıyorsa), bir şey açıktır: Profilinize mümkün olduğunca anahtar kelimeler eklemeye değer.

Bu, yalnızca mesajlarınızı güçlendirmenin iyi bir yolu değil, aynı zamanda Instagram SEO’nuzu geliştirmek ve sektörle ilgili arama terimleri için ortaya çıkma şansınızı artırmak için harika bir fırsat olacak gibi görünüyor.

Anahtar kelime doldurmayı önermesem de, alakalı anahtar kelimeler için sıralamada kendinize en iyi şansı vermek için, aşağıdaki yerlere (ilgili) anahtar kelimeler ekleyin:

  • Instagram biyografisi (biyografinizin keşfedilebilir tek bölümü olduğu için kalın “Ad” bölümünde)
  • altyazılarınızda
  • Rehberleriniz içinde
  • İçeriğinizin “alt metninde”

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş